Witam serdecznie na moim blogu, w którym opisuję dlaczego i w jaki                                sposób można odmienić swoje życie zmieniając sposób odżywiania             

Beata Kałużna - autorka Bloga
Piątek, Kwiecień 21, 2017, 20:44

Cześć ! Mam na imię Beata. Mieszkam w małym miasteczku nad morzem i od lat choruję na hashimoto. Po latach borykania się z tą chorobą wprowadziłam w swoim życiu zmiany, dzięki którym dziś czuję się 20 lat młodsza. Droga do tego nie była łatwa.

 • Czy Ty też ciągle czujesz się zmęczona?
 • Nie masz siły nic robić?
 • Czy budzisz się zmęczona po nocy i ciężko Ci wstać?
 • Czy w pracy funkcjonujesz normalnie, ale po przyjściu do domu nie masz już na nic siły i musisz się położyć?
 • Jak nie wypijesz rano kawy lub mocnej herbaty to nie funkcjonujesz?( Ja zaczynałam dzień od szklanki mocnego Liptona jeszcze będąc w łóżku).
 • Na nic nie masz ochoty, nawet wyjść na spacer w wolny dzień?
 • Masz bałagan, ale nie masz siły się z tym uporać? (Umycie podłogi było dla mnie ciężką pracą).

To była moja codzienność od wielu lat. Miałam trójkę dzieci, pracowałam zawodowo.Uważałam, że mam prawo być zmęczona. Niestety z roku na rok było coraz gorzej.

 • Czy Ty masz podobne objawy?
 • Czy masz jeszcze inne objawy występujące w tej chorobie?
 • Czy dopiero po latach dowiedziałaś się, że Twoje samopoczucie jest wywołane chorobą?
 • Stwierdzono u ciebie niedoczynność, Hashimoto?
 • Bierzesz hormony, objawy złagodniały, ale nie ustąpiły całkowicie?
 • Dalej masz nadwagę i nie możesz schudnąć?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałaś pozytywnie to ten blog jest właśnie dla Ciebie.

Chciałabym pomóc osobom takim jak ja. Opowiedzieć jaką drogę przeszłam od chwili gdy postanowiłam zmienić swoje życie do dzisiaj. Udzielić wskazówek jak poradzić sobie z trudnościami, od czego zacząć, jakie przeszkody możesz napotkać.                     Jakie efekty przyniosła zmiana w moim życiu? Dwa lata temu zmieniłam sposób swojego odżywiania, co pozwoliło mi schudnąć 20 kg, odstawić część lekarstw na nadciśnienie, ale przede wszystkim pozwoliło mi to poczuć, że normalnie żyję. Mam nadzieję, że z wiekiem nie będzie przybywało mi chorób tak jak np. mojej mamie.

Jak to zrobiłam?

Często znajomi pytają mnie jak to zrobiłam. Trudno mi odpowiadać, bo to długa historia i duża zmiana. Wszyscy obawiają się, że nie dadzą sobie rady. Ja wiem, że to możliwe dzięki dużej motywacji. Wierzę w to, że to możliwe i niezbędne do walki z chorobą.            Ty też dasz radę. Uprzedzam, że nie będzie to łatwa droga, ale warto zmienić swoje życie na lepsze. Skoro znalazłaś i czytasz tego bloga to znaczy, że też chcesz coś zmienić i to jest dobry początek. Wystarczy zrobić pierwszy krok, żeby ruszyć z miejsca.

Pierwszy krok - postanowienie

Masz do wyboru dwie drogi: radykalną i stopniową. Tak się złożyło, że ja zastosowałam obydwie, ale polecam tą stopniową. Tak jest bezpieczniej dla organizmu i łatwiej. Ważne, żeby nie zatrzymać się w połowie drogi, ciągle podążać do celu, a najważniejsze nie cofać się z niej. Moja przygoda ze zmianą odżywiania zaczęła sie od tego, że chciałam schudnąć. Ważyłam 70kg przy wzroście 155cm. Tymczasowe odstawienie cukru wiele nie pomogło. Schudłam jakieś 3 kg i potem wróciłam do poprzedniej wagi. Któregoś dnia przeczytałam w Internecie zdanie, które odmieniło moje życie.   "Czy wiesz, że 80 % osób chorych na Hashimoto ma nietolerancję glutenu, laktozy i to może być przyczyną ich problemów."       Myślisz na pewno,że przecież ciebie to nie dotyczy, bo nie jesteś uczulona na żadne jedzenie? Ja też tak pomyślałam, chociaż byłam uczulona na pyłki drzew. Zastanawiałam się nad tym, więc postanowiłam to sprawdzić. Tak zaczęła się moja prawdziwa walka z chorobą. Myślę, że już dość opowiadania o moim życiu, teraz czas abyś Ty zaczęła zmieniać swoje.

Drugi krok - wiedza

Na początku trzeba się uzbroić w wiedzę o tym, co tak naprawdę dzieje się w naszym organizmie. Dlaczego ta choroba Cię zaatakowała?                                                                                 Jest wiele książek mówiących o naszej chorobie. Jeśli czytałaś którąś z nich to jesteś już krok dalej. W następnym wpisie opowiem o tym, czego dowiedziałam się z książki "Zdrowie zaczyna się od jedzenia", której autorami są Mellisa i Dallas Hartwig. Potem opiszę, jak wdrożyć tą teorię w życie. Mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą Ci przejść drogę do poprawy swojego samopoczucia, a zarazem poprawy jakości swojego życia. Jeśli wkroczyłaś już na tą ścieżkę to podziel się ze mną swoimi doświadczeniami w komentarzach. Każdy z nas jest inny i dla każdego droga do zdrowia może prowadzić różnymi drogami. Kontakt do mnie znajdziesz na mojej stronie internetowej: paleohome.pl


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

Newsletter

autor: Beata Kałużna
Liczba odwiedzin: 97