Witam serdecznie na moim blogu, w którym opisuję dlaczego i w jaki                                sposób można odmienić swoje życie zmieniając sposób odżywiania             

Beata Kałużna - autorka Bloga
Poniedziałek, Wrzesień 4, 2017, 14:03 | Brak komentarzy »

Moja radykalna zmiana odżywiania rozpoczęła się od odstawienia glutenu, nabiału i cukru. Na początku nie spodziewałam się, że to jeszcze nie koniec. Tak naprawdę to dopiero potem zaczęła się moja rewolucja żywieniowa. A rozpoczęła się niewinnie od czytania etykiet. Zaczęłam sprawdzać skład różnych artykułów spożywczych, żeby sprawdzić czy tam nie ma glutenu lub mleka i to co zaczęłam odkrywać to mnie zaskoczyło. Wprawdzie ciągle słyszy się o szkodliwości cukru, chemicznych dodatkach, ale jak nie czytasz składu to udajesz, że to nie ma znaczenia. Nie zawsze miałam czas ani chęć czytania etykiet w sklepie dlatego robiłam to po przyjściu do domu.

Co mnie najbardziej zaskoczyło?


środa, Sierpień 2, 2017, 21:44 | Brak komentarzy »

 

Moje 30 dni.

Moja decyzja była szybka i radykalna. Gdy natrafiłam w internecie na informację, że 80 procent chorych na Hashimoto ma nietolerancje glutenu i laktozy to mnie zastanowiło. Czy ja znajduje się w tych 20 proc.? Mało prawdopodobne. Ale co to oznacza. Pierwsza myśl - nie będę mogła jeść chleba, pierogów, ciasta, naleśników ( tych mi było najmniej szkoda). Ale uświadomienie sobie, że nie będę mogła jeść makaronu dopiero zwaliło mnie z nóg. Dosłownie gdy to pomyślałam to serce zaczęło mi bić szybciej. Po prostu się zdenerwowałam. Dziś to brzmi śmiesznie, ale tak było.


środa, Sierpień 2, 2017, 21:28 | Brak komentarzy »

 

Po przeczytaniu moich poprzednich wpisów, masz już trochę wiedzy o tym jak jedzenie wpływa na zdrowie. Teraz pora na ważny krok. Oczyszczenie organizmu z tego co nam szkodzi oraz obserwacja jak organizm na to zareaguje. Jest oczywiście prostsza droga. Można zrobić dokładne testy na nietolerancje pokarmowe i wyeliminować tylko te produkty, które powodują stan zapalny. Jest tylko jeden problem, te dokładne testy kosztują ponad tysiąc złotych, a mnie na przykład na to nie stać. Dlatego wyeliminowałam wszystkie potencjalne szkodliwe produkty. Pomyślałam sobie, że 30 dni to w końcu nie tak długo. Dlaczego mam nie spróbować. Stawką jest moje zdrowie.


środa, Sierpień 2, 2017, 21:13 | Brak komentarzy »

 

Dlaczego nasz organizm atakuje tarczycę? Zastanawiałaś się może, dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że organizm zaczyna atakować sam siebie? Jak to możliwe? Dzięki książce, „Zdrowie zaczyna się od jedzenia” zrozumiałam ten proces. Obrazowe porównania wyjaśniają dokładnie jak to się dzieje. Postaram się w skrócie przybliżyć tę historię. Wszystko zaczyna się w jelitach, a właściwie od nieszczelności jelit. Ale wszystko po kolei. Co się dzieje z jedzeniem, które wkładasz do ust?


środa, Sierpień 2, 2017, 20:59 | Brak komentarzy »

 

Hormony - jedna wielka drużyna.

Wszyscy o nich słyszeli. Jeżeli chorujesz, to z pewnością dużo się o nich naczytałaś. Jednak im bardziej zagłębiamy się w ten temat, coraz trudniej to wszystko zrozumieć. Problemem jest nie tylko złożoność procesów jakie dzieją się w naszym organizmie, ale również naukowy język opisów, biologiczne pojęcia, które niby znamy, ale już nie pamiętamy ich dokładnego znaczenia. W mojej ulubionej książce "Zdrowie zaczyna się od jedzenia" autorzy porównują hormony do posłańców, którzy przemieszczają się po krwiobiegu. Jak kurierzy niosący wiadomości z jednego miejsca na drugie. Dzięki nim, organizm utrzymuje zdrową równowagę, czyli homeostazę. Hormony działają jak termostat w pomieszczeniu. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu spada, termostat włącza ogrzewanie, natomiast gdy osiągnie pożądaną temperaturę wyłącza.


Sobota, Maj 6, 2017, 19:13 | Brak komentarzy »

Dziś opowiem o książce, dzięki której zrozumiałam dlaczego choruję i co mogę zrobić, żeby to zmienić. Jest to książka amerykańskich autorów Mellisy i Dallasa Hartwig " Zdrowie zaczyna się od jedzenia" Jestem wdzięczna losowi, że na nią trafiłam. W tym wpisie skupię się na tym, dlaczego tak niezdrowo się odżywiamy. Jak się przekonacie to nie do końca jest nasza wina.


Piątek, Kwiecień 21, 2017, 20:44 | Brak komentarzy »

Cześć ! Mam na imię Beata. Mieszkam w małym miasteczku nad morzem i od lat choruję na hashimoto. Po latach borykania się z tą chorobą wprowadziłam w swoim życiu zmiany, dzięki którym dziś czuję się 20 lat młodsza. Droga do tego nie była łatwa.

  • Czy Ty też ciągle czujesz się zmęczona?
  • Nie masz siły nic robić?
  • Czy budzisz się zmęczona po nocy i ciężko Ci wstać?
  • Czy w pracy funkcjonujesz normalnie, ale po przyjściu do domu nie masz już na nic siły i musisz się położyć?

Newsletter

autor: Beata Kałużna
Liczba odwiedzin: 85